İletişim Hattı +90 (328) 717 43 00

TOBB İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İLE TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞVURULARI DEVAM ETMEKTEDİR

  • 10.08.2023
  • ktb

TOBB İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İLE TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞVURULARI DEVAM ETMEKTEDİR.


 

Türkiye’de girişimciliğin özendirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek amacıyla, Oda/Borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüten Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ile TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu üyelik başvuruları başlamıştır. 

Başvurular 3 Temmuz     2023 Pazartesi gün itibariyle https://girisimcilik.tobb.org.tr/ adresinden online olarak başlamış olup, 8 Eylül 2023 Cuma günü saat 17:00’ye kadar devam edecektir.

Kurul üyeliği, ilgili Oda/Borsanın meclis üyesi sayısı ile sınırlı olacağından başvuruların ivedilikle gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir. 

  • İl Kadın Girişimciler Kuruluna üye olabilmek için; ticaret siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi veya temsilcisi,
  • İl Genç Girişimciler Kuruluna üye olabilmek için; 40 yaşından gün almamış, ticaret siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi veya temsilcisi olması gerekmektedir.
  • Ayrıca,  ilde bulunan üniversite ya da yüksekokulda görev yapan akademisyenler ve girişimcilik konusunda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri ile birlikte toplum nezdinde saygınlık uyandıran diğer gerçek kişiler de kurul üyesİ olabilirler.
  • TOBB İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İLE TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞVURULARI DEVAM ETMEKTEDİR