İletişim Hattı +90 (328) 717 43 00

KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ

  • 02.10.2018
  • ktb

 Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde yürütülen çalışmalar sonucu KOBİ Destek (Nefes) Kredisi için; Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası ile anlaşma sağlandığını bildirilmiş ve Borsamız tarafından Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’a katılım payı yatırılmıştır.  Kampanya kapsamında kredilendirme işlemlerine 02.10.2018 tarihi itibariyle başlanmıştır.   

50.000.-TL (Ellibin Türk Lirası) üst limitli, 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitle geri ödenebilecek kredinin toplam süresi 18 ay olacaktır. Vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün değildir. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı aylık % 1,85 olarak belirlenmiştir. Kredilendirmelerde tüm risk ve teminatlandırma protokol imzalanan bankalara ve Hazine ve Maliye Bakanlığının sağladığı destekle KGF’ye ait olacaktır. Protokol imzalanan bankalar, KGF’ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyon dışında Üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep etmeyecektir.

Üyelerimizin krediye başvurabilmeleri için öncelikle Borsamızdan, açıklama olarak “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi başvurusu içindir.” ibareli faaliyet belgesi almaları gerekmektedir. Bu belge olmadan bankalar talep kabul etmeyecektir.

BORSA ÜYELERİMİZ HALK BANKASI, ZİRAAT BANKASI VE VAKIFBANK'A BAŞVURU YAPABİLİRLER.

Önemle duyurulur.

  • KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ
  • KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ
  • KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ